Z jednotné sazby DPH nejsou lidé příliš nadšeni

Návrh zavedení jednotné sazby DPH se kterým přišla ODS, se lidem příliš nezamlouvá, vyplývá z průzkumu společnosti SANEP. Nesouhlas se zavedením jednotné sazby podle průzkumu vyjádřilo 67,4 % respondentů. Podle společnosti SANEP se dotázaní pravděpodobně obávají především zdražení potravin, léků, hromadné dopravy a dalších základních surovin a služeb, které se významně podílejí na výdajové stránce domácností. Kromě zdražení zmíněných položek by ale naopak došlo ke zlevnění elektřiny, elektroniky nebo pohonných hmot.

Čtěte naši speciální přílohu o daních a sociálních dávkách, která obsahuje také daňovou kalkulačku pro zaměstnance i OSVČ a online formuláře pro finanční úřad, správu sociálního zabezpečení i zdravotní pojišťovnu.

Nejistá politická situace a tlak na zvyšování daní zapříčiňuje rostoucí zájem o daňové ráje, vyplývá z šetření České kapitálové informační agentury (ČEKIA).  Podle údajů agentury za rok 2009 zájem českých firem o přesun sídla do daňových rájů prudce zvýšil a počet vlastníků českých firem, kteří tam přesunuli svá sídla, vzrostl o 24 % na 11 143. To představuje 3,45 % z 323 000 společností působících v České republic, uvádí agentura. 

Čtěte naši přílohu o daňi z příjmů obsahující daňovou kalkulačku, důležité formuláře a další podstatné informace.

Jednotná sazba by se měla pohybovat kolem 17 %. Podle ODS je DPH stabilní daní, která by nyní mohla rozpočet podpořit více než daň z příjmů.

Zvyšování daní vyžene poplatníky do daňových rájů Placení kartou vám může přinést i slevy v lékárnách        
Rejpal
Rejpal (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz
26. 1. 2010 19:10 Nový

MMF navrhuje DPH 20%, kdo krizi zaplatí je zřejmé.

celé vlákno

17% jednotná daň je minimum a nic neřeší. To dnešního dne 26.1.2010 Mezi­národní měnový fond doporučuje zavést jednotné DPH 20%.
Že by to pro rodiny s dětmi a důchodce během dvou let znamenalo zvýšení daně z potravin, léků a dalších položek o 300% finančníky z MMF nezajímá.
Strany, které vládly poslední volební období dokázaly, že nejsou schopny řídit ekonomiku tohoto státu a měly by většinově vypadnout i z parlamentu.

Přezdívka
Přezdívka (neregistrovaný) ---.vc.shawcable.net
26. 1. 2010 22:30 Nový

Re: MMF navrhuje DPH 20%, kdo krizi zaplatí je zřejmé.

celé vlákno

> zvýšení daně z potravin, léků a dalších položek o 300% finančníky z MMF nezajímá

Pri jednotne DPH 17% je to celkove zdrazeni vyrobku nebo sluzby jen 6% (1,17 : 1,10), respektive 9% (10%->20%).

> Strany, které vládly poslední volební období dokázaly, že nejsou schopny řídit ekonomiku tohoto státu a měly by většinově vypadnout i z parlamentu.

Mozna by jsi nam mohl poradit, jake strany nebo ktere nezavisle kandidaty jsi posledne volil ty.