Hlavní navigace

ZUNO Bank je v ruských rukou, patří ke skupině Alfa Group

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 25. 9. 2015

Nového majitele má ZUNO Bank, stala se jím společnost ABH Holdings S.A. (ABHH), která působí jako soukromé konsorcium podniků se sídlem v Lucembursku a spadá pod ruskou Alfa Group.

Podle banky nebude mít změna vlastnictví žádný vliv na její klienty v České republice a na Slovensku. Jejich vklady budou i nadále pojištěné podle rakouského zákona o ochraně vkladů. ZUNO Bank nadále zůstává samostatnou rakouskou bankou s centrálou ve Vídni.

Nový majitel již naznačil, že chystá další expanzi banky mimo hranice Česka a Slovenska. ZUNO je internetová retailová banka s komplexním servisem fungující na dvou trzích v ČR a SR. Jelikož plánujeme podporovat ZUNO v růstu jeho klientské základny napříč zeměmi, věříme, že ZUNO má silný potenciál k růstu jak nabízených produktů, tak v geografickém dosahu dalších evropských trhů, uvedl Petr Aven, předseda představenstva Alfa Banking Group.

Prodej ZUNO jeho dosavadním majitelem, rakouskou Raiffeisen Bank International, ještě podléhá schválení regulačními orgány. Banka bude i dále působit na trzích pod značkou ZUNO a se stejným managementem.

ABHH je mateřskou entitou pro skupinu společností Alfa Banking Group, která se angažuje v bankovních a finančních službách v Holandsku, Velké Británii, Ruské federaci, na Ukrajině, v Bělorusku a na Kypru. V prosinci 2014 představovala konsolidovaná aktiva skupiny 47,5 miliard dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).