Spočítejte si...

Zavřít

ZUNO Bank je v ruských rukou, patří ke skupině Alfa Group

Nového majitele má ZUNO Bank, stala se jím společnost ABH Holdings S.A. (ABHH), která působí jako soukromé konsorcium podniků se sídlem v Lucembursku a spadá pod ruskou Alfa Group.

Podle banky nebude mít změna vlastnictví žádný vliv na její klienty v České republice a na Slovensku. Jejich vklady budou i nadále pojištěné podle rakouského zákona o ochraně vkladů. ZUNO Bank nadále zůstává samostatnou rakouskou bankou s centrálou ve Vídni.

Nový majitel již naznačil, že chystá další expanzi banky mimo hranice Česka a Slovenska. ZUNO je internetová retailová banka s komplexním servisem fungující na dvou trzích v ČR a SR. Jelikož plánujeme podporovat ZUNO v růstu jeho klientské základny napříč zeměmi, věříme, že ZUNO má silný potenciál k růstu jak nabízených produktů, tak v geografickém dosahu dalších evropských trhů, uvedl Petr Aven, předseda představenstva Alfa Banking Group.

Prodej ZUNO jeho dosavadním majitelem, rakouskou Raiffeisen Bank International, ještě podléhá schválení regulačními orgány. Banka bude i dále působit na trzích pod značkou ZUNO a se stejným managementem.

ABHH je mateřskou entitou pro skupinu společností Alfa Banking Group, která se angažuje v bankovních a finančních službách v Holandsku, Velké Británii, Ruské federaci, na Ukrajině, v Bělorusku a na Kypru. V prosinci 2014 představovala konsolidovaná aktiva skupiny 47,5 miliard dolarů.

Češí i zahraniční zaměstnavatelé nabídnou v Ústí nad Labem pracovní pozice Komerční banka plánuje modernizaci poboček. Jak budou vypadat?