Hlavní navigace

Zprostředkovatel přepravy Bolt získal další investici, rozšíří služby v rozvojových zemích

Sdílet

Přepravní platforma Bolt dnes informovala o uzavřela partnerství s IFC. To je instituce ze skupiny Světové banky, která se zaměřuje na posilování soukromého sektoru v rozvojových zemích. Spolupráce má za cíl podpořit přístup ke službám osobní přepravy.

Investice je výši 20 milionů eur a její součástí jsou i poradenské služby IFC. Příspěvek cílí na zvýšení nabídky osobní přepravy ve východní Evropě včetně Ukrajiny a pro africké trhy, například Nigérii či JAR.

Na africký kontinent společnost Bolt vstoupila v roce 2016 v Jihoafrické republice. V současné době působí v 70 městech sedmi afrických zemí. Bolt již v rámci pilotního projektu spustil novou kategorii přepravy osob, a to výhradně pro ženy. To znamená, že vozy řídí pouze ženy a pasažérky jsou ženy. I toto investice z IFC podpoří.

Těšíme se na spolupráci s IFC při rozvíjení malého podnikání a rozšiřování finančně dostupných přepravních služeb v Africe a východní Evropě. V loňském roce jsme také obdrželi investici od Evropské investiční banky, a jsme hrdí, že nás podporují takto významné instituce, které si uvědomují strategický přínos našich služeb pro rozvíjející se trhy, uvedl Markus Villig, CEO a zakladatel platformy Bolt. 

Stephanie von Friedeburg, viceprezidentka IFC, k tomu dodává: Technologie mohou a tedy by měly otevírat nové cesty k udržitelnému rozvoji a podpoře žen. Naše investice do platformy Bolt má proměnit sektor přepravy osob směrem, který je prospěšný pro životní prostředí, vytváří nové a flexibilní možnosti výdělku pro ženy a v neposlední řadě na tyto trhy přináší bezpečný a finančně dostupný způsob osobní přepravy.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).