Spočítejte si...

Zavřít

Značná část Čechů nemá žádné úspory

41 % Čechů nemá žádné úspory. V množství lidí bez úspor jsou tak Češi na evropském průměru (38 %). Nejlépe jsou na tom obyvatelé Nizozemska a Lucemburska, finančními rezervami tam disponuje přibližně polovina obyvatel. V případě Rumunska však nemělo 60 % lidí žádné úspory. V Turecku a Polsku je to téměř polovina lidí.

Naše průzkumy v dlouhodobém horizontu ukazují, že jsme poměrně spořivý národ a ti, kdo mohou, si nějaké peníze stranou odkládají, tvrdí Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank, a dodává: V ekonomicko-politické sféře jsme mohli v loňském roce sledovat výrazné výkyvy a je těžké odhadnout, co bylo příčinou toho, že Češi častěji sahali do svých úspor. Můžeme jen doufat, že se jedná o přechodný jev a s oživením ekonomiky se Češi opět vrátí k zažitému spořicímu chování.

Nová firemní karta Komerční banky vrátí na podnikatelský účet 1 % z plateb Koruna bude slabá déle. ČNB trápí nízká inflace        
Ctenar Tomas
Ctenar Tomas (neregistrovaný) 141.228.106.---
2. 2. 2015 14:51 Nový

Re: Značná část Čechů nemá žádné úspory

Aby taky ne kdyz lidem radi takovi jako je tenhle pan
http://www.twitter.com/partnersparody

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 2. 2015 15:37 Nový

Znehodnotit

A proto je treba tem, kteri jeste maji na to neco usporit (napriklad tim ze meli stesti a nemaji na noze kouli od hypotek nebo alimentu) pri 1/4 platech za stejnou praci jako na zapade, ty penize znehodnotit.

Donutit je zbytecne utracet za predrazene zbozi (a zdrazit to levnejsi ze zapadu zamernym poskozenim kurzu meny) nebo nekvalitni sluzby. Hlavne at se vybere na DPH, aby bylo zase z ceho rozkradat. NE, tady lip nebude, uz se to nezmeni: http://domaci.ihned.cz/c1-63471330-zakazku-na-plyn-pro-prahu-vyhrala-firma-napojena-na-oulickeho-o-jeden-haler