Hlavní navigace

Životní pojištění není spoření. Češi si ale myslí opak

Sdílet

Arsen Lazarevič 26. 2. 2014

Produkt životního pojištění vnímá většina Čechů údajně jako spořicí produkt i přes to, že jeho primárním cílem je zajistit se proti nečekaným událostem. Přitom zhodnocovat prostředky prostřednictvím životního pojištění chce podle podle výzkumu ING Životní pojišťovny 62 % Čechů, více než polovina (54 %) také tento produkt považuje za zabezpečení na penzi. Podle ekonoma Zdeňka Pikharta však investiční a kapitálové životní pojištění jsou produkty, které čerpají z neznalosti lidí. Čtěte více: Tajemství životního pojištění

Češi se přitom dopouštějí nejrůznějších dalších chyb ve finanční gramotnosti. Čtěte více: Jakých prohřešků proti finanční gramotnosti se dopouštíme?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2014 21:57

  TT (neregistrovaný) ---.sezemice.star-mont.cz

  Říkal mi to přece pán z OVB a předložil mi finanční plán od expertů. Za deset let jsem naspořil mínus 20.000. Pán z už mi pak telefon nebral a zrušit jsem si to musel sám.

 • 27. 2. 2014 10:24

  miki (neregistrovaný) 195.47.13.---

  Dokud bude tento stát podporovat podvody rádoby finančních poradců, tak si to budou Češi myslet. Mne samotného lákal poradce na IŽP a jediné, co neustále zdůrazňoval byla křivka výnosů. Aby působil věrohodně, tak dokonce i předvedl graf s poplatky. Ale.. Celá tato prezentace byla založena na nereálných procentních výnosech a ukázaný poplatek byl jen jeden z asi 4, které jsou při IŽP účtovány. Zbytek zamlčel (rozdíl ceny nákup/prodej, roční poplatek ze ZŮSTATKU na účtu za správu fondů, poplatek za smlouvu/počáteční jednotky,což jsou v podstatě všechny peníze za 2 roky vložené no a ještě měsíční poplatek za správu účtu). To, že jde primárně o pojištění bylo pro něj okrajové a dokonce ani nezmínil důležitou věc IŽP, že v případě pojistného plnění dostanete hodnotu fondu (aktuální zůstatek) nebo zaplacené pojistné, podle toho, co je vyšší. Což je pojištění na dvě věci. Sjednal jsem pouze rizikovou pojistku, kdy přesně vím, kolik dostanu, když se něco stane a poplatky jsou nulové.

 • 6. 3. 2014 22:36

  lada (neregistrovaný) ---.stampinet.net

  také je na vás zaměstnavatel společně s pánem z pojišťovny hodný a přispívá vám mimořádným vkladem na životní pojistku - místo mzdy? Ušetří tím pojištění... vám tím sníží příjem pro výpočet důchodu, průměr na dovolenou a další náhrady, vč. nemocenských dávek... zákon prý to dovoluje. Takže minimální mzda a zbytek šup pojišťovně. Máte s tím také zkušenost? Češi jsou opravdu vynalézaví - hlavně čeští šmejdi by zasloužili metál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).