Spočítejte si...

Zavřít

Živnostníci: Vyšší zdanění odmítáme, je nespravedlivé

Zatímco odbory by chtěly zvýšit u živnostníků především příspěvky na zdravotní pojištění, které údajně živnostníci odvádějí nižší než zaměstnanci, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček vyšší zdanění živnostníků kategoricky odmítá: Podnikatelé v celkovém úhrnu odvádějí přibližně 150 miliard, stejně jako zaměstnanci. V dané chvíli je to tedy přibližně vyrovnané. Uznávám, že z těch podnikatelů skupina živnostníků odvádí relativně málo  mezi čtyřmi až pěti miliardami. Ale je třeba říci, že ti nejméně kvalifikovaní a nejméně vydělávající zaměstnanci také odvádí relativně málo. Není možné to takto zjednodušovat.

Proti je také ODS: Živnostníci jsou možná skupina, která přispívá méně než zaměstnanci do systému veřejných rozpočtů, ale na druhé straně je to také skupina, která z těch rozpočtů nejméně těží. uvedl Jan Skopeček, ekonomický expert strany.

ČPS: 400 000 lidí by mělo přestat topit uhlím Polsko se nechce vzdát mentolových cigaret, vytvářejí pracovní místa        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
6. 8. 2014 11:59 Nový

Je logické, že živnostníci odvádějí méně

Protože ty nejnižší příjové skupiny nemohou mít zaměstnání kvůli minimalní mzdě. Tak se přesunou do skupiny živnostníků a snižují tam průmer, závislým osobám se ten průmer naopak zvýší.
A další důvod je, že zaměstnavatel kupuje pracovní pomůcky zaměstnancům co možná nejlevnější, aby jim zbyl i nějaký zisk. Kdežto když si něco kupuje živnostník, tolik na sobě nešetří, radši si koupí pořádné nářadí, než by to měl zdanit Babišovi.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 8. 2014 13:11 Nový

Dane nejsou problem

Problem jsou odvody na podvod zvany socialni "pojisteni".