Hlavní navigace

Zisk z loterií, automatů a sázek je nejvyšší v historii

Sdílet

Martina Pazderová 30. 5. 2008

Majitelé automatů, rulet, loterií a sportovních sázek získali za loňský rok rekordních 24,4 miliard korun. Rozdíl mezi přijatými vklady a vyplacenými výhrami je největší v historii, oproti roku 2006 se příjmy hazardního průmyslu zvýšily o více než jedenáct procent. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí.

Největší díl z hrubého zisku ve výši 12,5 miliardy si připsali provozovatelé klasických hracích automatů. Na druhé místo se dostaly videoterminály a elektronická kasina, ve kterých lidé loni prohráli 4,3 miliardy. To představuje padesátiprocentní nárůst. Významnější pokless zaznamenaly loterie.

Stát, obce, sportovní svazy a různé nadace dostanou z hazardních příjmů zhruba 6,5 miliardy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 9. 2009 22:51

  automat (neregistrovaný)
  Pokud lidé hrají na automatech, tak je to jejich problém, nakonec jim zbydou jen oči pro pláč a budou muset shánět nějaké ty půjčky na směnku, aby vůběc uživili svou rodinu.
  11. 9. 2009 16:19 redakčně upravil Dalibor Z. Chvátal, důvod: Reklama
 • 10. 9. 2009 23:58

  anonymní
  Jako spam už to hlásit nebudu, přiblblíci z Měšce, protože akorát smažete můj příspěvek a příspěvek tohohle kreténskýho spamera tady necháte. Kolik z toho máte? Dosud jsem vás považoval za relativně slušný server, ale po tom, co jste mně předvedli odpoledne, jste se zařadili někam mezi blesk a iDěs :-/.
 • 11. 9. 2009 16:24

  Dalibor Z. Chvátal
  A copak jsme my přiblblíci odpoledne předvedli?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).