Spočítejte si...

Zavřít

Ženy bývají zadlužené o pětinu méně než muži

Ženy se zpravidla zadlužují méně než muži. Jejich průměrná dlužná čáska je o 22 % nižší než u mužů. Vyplývá to z interních statistik společnosti KRUK Česká a Slovenská republika. 

Kromě nižší ochoty se zadlužovat si ženy také neberou tak vysoké úvěry, jako muži. V loňském roce ženy u bankovních i nebankovních institucí dlužily podle společnosti KRUK průměrně 36 900 Kč, zatímco muži průměrně 45 100 Kč. 

Ženy si podle interních dat půjčují spíše na spotřebu, předměty do domácnosti, dovolenou, dárky nebo výbavu pro děti. Muži místo toho splácejí například leasing nebo hypotéku. Obecně si také ženy spíše pořizují jen jeden úvěr, který se snaží splácet. Daří se jim to častěji než mužům.

Ženy jsou v navazování kontaktu s věřitelem aktivnější a snaží se neuspokojivou finanční situaci řešit, hovoří o zkušenostech Markéta Fixová ze společnosti KRUK.

Gartner: Počítače v Evropě zdraží až o 10 % Potřebujete pracovat z domova nebo na kratší úvazek? Většinou budete mít smůlu        
Ludek_II
Ludek_II (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 5. 2015 9:08 Nový

to je sice pěkné

celé vlákno

Ake muži se zase 5x častěji zadlužují kvůli ženám. To máte bourák, pěknej barák, dovolený...jinak si vás baba dneska nevšimne. :oP

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
6. 5. 2015 10:35 Nový

dekujeme autorce za pekny rozbor

Vzhledem k tomu, ze muzi vydelavaji zhruba o tu petinu vice prirovnal bych hodnotu clanku k informaci, ze zeny si kupuji mensi boty nez muzi!!!