Ženy berou téměř o čtvrtinu méně než muži

Podle průzkumu serveru Platy.cz je průměrná mzda mužů o 7 000 Kč vyšší než žen, které vydělávají průměrně 22 388 Kč. Rozdíl v platech mužů a žen na stejných pozicích je stále 10 %.

Jedním z důvodů může být, že ženy se často samy diskriminují už očekávanými platy, které uvádí do životopisu nebo na pohovoru. V průměru si na stejné pozici řeknou o 23 % méně než muži. Největší rozdíl v očekávaných platech můžeme pozorovat u žen ve věku 35 – 44 let a to až o 32 % méně než muži. Rozdíl ovlivňuje i skutečnost, že ženy se v době, kdy mohou být na vrcholu kariéry, často starají o rodinu, čímž přicházejí o roky praxe a kontakt s oborem. říká Kateřina Jaroňová ze společnosti Profesia CZ, která provozuje Platy.cz . Nejvíce berou ženy v Praze, nejnižší mzdy získají v Karlovarském kraji.

Kypr je před krachem, peníze chce také získat prodejem zlata Česká spořitelna rozšíří volbu konkrétních bankovek při výběru z bankomatu        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
11. 4. 2013 11:24 Nový

hlavni duvod je

ze po chlapovi spolecnost chce aby uzivil celou rodinu, tudiz musi makat, takze pak uz zena muze delat praci ktera ji bavi za par korun.