Hlavní navigace

Železnice je zase in, drtí ji ale autobusy

Sdílet

Arsen Lazarevič 2. 10. 2013

Podle statistiky Ministerstva dopravy zaznamenává železniční doprava  i po loňském rekordním roce další mírné nárůsty počtu cestujících. V pololetí se počet osob zvýšil meziročně o 1 %. Klesala ale autobusová doprava, její přepravní výkony jsou však oproti železnici stále přibližně dvojnásobné.

Podobný vývoj jsme předpokládali už vloni. Rostoucí kvalita železniční dopravy přitahuje nové zákazníky. Bohužel se bojíme toho, co udělají zásahy do jízdních řádů, kdy se mají osekávat okrajové vlakové spoje, řekl pro ČKT Miloslav Zídka ze Svazu cestujících ve veřejné dopravě. 

Autobusy v pololetí přepravily 175 milionů cestujících, zatímco vlaky jen 88 milionů. Údaje nezahrnují autobusy městské hromadné dopravy, která má vlastní statistiku. Vozidla MHD podle odhadů přepravila přibližně 1 miliardu cestujících.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2013 16:27

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    nekde jsou jen vlaky, nekde je spoj jenom autobusem, tak kde jsou oba (u me stejna trat i stejny cas) vyhrava autobus je levnejsi a komfort vlaku, ze by se nejak zlepsil sem si za ta leta nejak nestacil vsimnout

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).