Hlavní navigace

Zdravotní pojišťovny mění čísla účtů. Platby na pojistné budete zasílat jinam

Sdílet

Zdravotní pojišťovny musí do 10. února 2017 zrušit své účty u komerčních bank a vytvořit si nové účty u České národní banky, kam budou zaměstnavatelé, OSVČ a další plátci zasílat pojistné. Změna je zapříčiněna novelou zákona o rozpočtových pravidlech.

Některé pojišťovny si již tyto účty zřídily a zveřejnily je na svých webových stránkách. Jiné zatím vydaly jen předběžnou zprávu, ve které o změně informují. Detailní informace naleznete na webových stránkách dané zdravotní pojišťovny:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 11. 2016 18:05

    Pojištěnec a plátce VZP (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

    Neschopnost VZP, u které jsem pojištěn, je zarážející. Manželka, také OSVČ, má už přes týden dopis od své pojišťovny s informací o novém čísle účtu a datu nastartování nových plateb. Já jako pojištěnec a plátce VZP ne. Proto jsem tuto informaci marně hledal na webu VZP. Nic. Tak jsem tedy využil jejich výzvy - napište si o více informací. Dostal jsem naprosto nic neříkající odpověď. Přechod VZP k účtům vedeným u ČNB bude platný od nového roku... (To mi nemuseli psát, to vím i bez nich, to jim ukládá zákon.) Jakým způsobem bude přechod k jiné bance proveden a přesné termíny budou našim klientům upřesněny s předstihem, jak pojišťovně ukládá zákon. V tuto chvíli bohužel nemáme k dispozici podrobné informace, které bychom Vám mohli poskytnout. Takže jiné pojišťovny již účty mají a informují své plátce, oni toho nejsou schopni. Mohli by aspoň říci, že ty účty budou u ČNB. I ta informace, kterou dnes zveřejnili, na níž odkazuje zpráva Měšec.cz zase nic neříká. Jistě ale zase bude pan ředitel Kabátek odměněn za vynikající vedení a perfektně fungující VZP od správní rady plné politiků (já na bráchu, brácha na mne). A to mluvím jen o tom, že ani nejsou schopni se postarat o zřízení svých účtu, to nemluvím o tom, jak ne-poskytují služby svým klientům, pojištěncům a jaké problémy činí lékařům. Příšerný ústav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).