Hlavní navigace

Zchudlí Češi volí k cestám na dovolenou raději auto

Sdílet

Češi jezdí na dovolenou raději autem. Tímto způsobem hodlá o prázdninách cestovat 62 % Čechů. Autobus bude volit 15 % dotázaných, letadlo 14 % a vlak 7 % respondentů analýzy, kterou provedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)  z dat Českého statistického úřadu. Perličkou je výsledek, který uvádí, že 2 % dotázaných se chystá na cestě za dovolenou překročit hranice pěšky.

Chcete také jen na dovolenou autem? Čtěte naše články o cestování s tipy kam na dovolenou, který vám přinese zajímavé a užitečné informace na vaše cesty.

Ačkoli se v porovnání s výsledky analýzy konané před pěti lety počet lidí cestujících nyní na dovolenou autem zvýšil (+ 3 %), respondentů, kteří na dovolenou poletí je také více (+ 3 %). Autobus letos zvolí o 5 % méně cestujících než při předchozím průzkumu a pěšky bude za hranice cestovat o 1 % dotázaných více. Do budoucna opět očekáváme další nárůst počtu českých dovolených realizovaných vlastním automobilem či letadlem, důvodem je stále se zvyšující životní úroveň českých občanů, uvedl k výsledkům Tomio Okamura, mluvčí AČCKA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).