Spočítejte si...

Zavřít

Zaplatit za dopravu bezkontaktní kartou můžete na dalších místech

Možnosti bezkontaktního placení za dopravu se stále rozšiřují. V těchto dnech se v Brně instalují bezkontaktní platební automaty na lince, která jezdí na letiště. Město je po úspěchu pilotního projektu, kdy byly automaty umístěny na vybraných zastávkách, plánuje instalovat přímo do dopravních prostředků. 

V Liberci se zase zvýší počet tramvají (zhruba na třicet), kde si můžete takto koupit jízdenku. 

Město Plzeň dokonce plánuje od letoška bezkontaktní karty používat i jako jízdenky a kupony na městskou dopravu. Bezkontaktně by mělo být možné zde platit za dopravu ve všech vozech MHD. Jednou bezkontaktní kartou budete moci zakoupit neomezený počet jízdenek, přičemž se z karty nestrhne každá jízdenka zvlášť, ale vždy se odečte až souhrnná částka za určité období. První terminály se instalují už v průběhu letošní zimy, plný provoz se plánuje zhruba na polovinu letošního roku.

Jízdenky z automatubezkontaktní kartou zaplatíte také v Praze, ale zatím jen na Letišti Václava Havla a na Hlavním nádraží. 

Slavia pojišťovna nově umožňuje komunikaci i přes webovou kameru (VIDEO) Ekonom: Evropská centrální banka snižuje příjem lidí        
Lukáš Blecha aura:51

Skvělé

celé vlákno

Výborně, konečně nějaký posun v placení jízdného. Takhle to výborně funguje v Londýně. Jen Praha přemýšlí o kroku zpět - znovu zavedení papírových kuponů - jako jediná na světě. Bravo.

Tomáš Marný aura:10
25. 1. 2015 20:33 Nový

Re: Skvělé

celé vlákno

Se obávám, že Praha, resp. její představitelé, nepřemýšlí. A pokud ano, tak o tom, jak co nejvíc peněz odklonit do vlastních kapes. Viz Openkrad - kdyby přemýšleli jinak, tak opajcovali Plzeňskou kartu, se kterou se už léta nechá platit jízdné přímo v prostředcích MHD.