Hlavní navigace

Základní síť zdravotní péče vytvoří 9 univerzitních nemocnic

Sdílet

Nejlepší zdravotní péči by mělo v budoucnu podle dnešních Hospodářských novin zajistit devět univerzitních nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví už podle deníku rozhodlo, které nemocnice vytvoří základní síť zdravotní péče. Tyto nemocnice zůstanou pod dohledem státu a budou se mnohem více specializovat na medicínské obory, v nichž už teď patří ke špičce. Na ně také budou od státu dostávat zvláštní dotace.

Základní síť nemocnic budou podle HN tvořit pražská Fakultní nemocnice (FN) Motol, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, pražská FN Královské Vinohrady, IKEM v Praze, FN Brno, brněnská FN U sv. Anny, FN Hradec Králové, FN Plzeň a FN Olomouc.

Například FN v Motole se zaměří na dětskou onkologii, neurochirurgii a kardiochirurgii, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na léčbu vrozených metabolických poruch, rakovinu krve, trávicího traktu, prostaty a kůže, na urologii a na léčbu roztroušené sklerózy a IKEM a brněnská sv. Anna s Masarykovým onkologickým ústavem by měly být více zaměřeny na výzkum.

Zdroj: www.financninoviny.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).