Hlavní navigace

Začalo páté upisovací období Dluhopisu Republiky

Sdílet

V pondělí 16. září 2019 začalo páté upisovací období emisí Dluhopisu Republiky. To potrvá do pátku 20. prosince 2019 a jsou v něm nabízeny 3 typy státních dluhopisů:

  • reinvestiční,
  • proti-inflační,
  • fixní.

Výnos je u fixního dluhopisu stanoven na 1,25 % ročně. Jeho výše je pro všechna výnosová období konstantní až do splatnosti dluhopisu. I reinvestiční dluhopis má předem pevně nastavené výnosy, oproti fixnímu dluhopisu však každým rokem stoupají. Průměrný výnos tohoto dluhopisu koresponduje s výnosy státních dluhopisů obchodovaných na finančním trhu k datu zahájení úpisu dluhopisu a pro následující úpis byl stanoven ve výši 1,42 %. Výnos proti-inflačního dluhopisu pak přesně kopíruje vývoj spotřebitelských cen a navíc je navýšen o marži 0,50 % p. a. s tím, že máte garantovaný minimální výnos ve výši 0,50 % p. a.

Datum vydání emisí Dluhopisu Republiky je stanoveno na 2. ledna 2020. Všechny tři emise Dluhopisu Republiky jsou splatné v době do 6 let od data emise a jejich výnos bude reinvestován jednou ročně do stejné emise dluhopisů.

Minimální výše jedné objednávky je 1000 kusů dluhopisů. Maximální počet kusů dluhopisů, které můžete během upisovacího období objednat, je stanoven na 5 mil. kusů pro jednotlivý typ Dluhopisu Republiky.

Žádat o ně můžete prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu. Reinvestiční dluhopis lze pořídit rovněž na vybraných pobočkách Československé obchodní banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).