Hlavní navigace

Za benzín výrazně ušetříte, ceny klesly i pod 30 Kč za litr

Sdílet

Arsen Lazarevič 2. 1. 2015

Pokles cen ropy způsobil výrazný pád cen benzínu a nafty, na některých čerpacích stanicích je už možné dokonce natankovat i pod 30 Kč za litr. Praha podle odborníků však nadále zůstává nejdražším regionem. Za litr Naturalu 95 zde zaplatíte 34,33 Kč, zatímco v nejlevnějším Jihočeském kraji vás vyjde na průměrných 30,86 Kč za litr.

Prostor k dalšímu pádu cen existuje, neboť se v minulém roce výrazně zvýšily maloobchodní tržby pumpařů. „Mně vyplývá, že v současnosti při ceně 32 korun za litr se zvýšily maloobchodní marže zhruba o korunu padesát v porovnání s obdobím kolem poloviny loňského roku, kdy byly ceny ropy na maximech. Takže pokles ceny ropy se už do velké míry do ceny na čerpacích stanicích promítl, ale stále tam vidím v průměru kolem 1,5 koruny rezervu,“ uvedl Tomáš Menčík ze společnosti Cyrrus. Čtěte více: Nafta zlevní až k 30 korunám za litr

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 1. 2015 14:40

  Intri (neregistrovaný) 206.190.144.---

  Zajímavé, že třeba Globus má cenu 28,50 Kč, zatímco ostatní pumpy třeba 34. Pravda, člověk by si mohl říct, že to Globus trochu dotuje, aby přitáhl lidi. Ale pak se člověk podívá na menší pumpy a vidí cenu dosti podobnou, jen u těch velkých řetězců jsou ceny o několik korun vyšší.

  Jsou všichni menší pumpaři a Globus podvodníci, co šidí benzín, nebo jsou velké řetězce lháři a rýžují daleko víc, než tvrdí "odborníci"? Podle mě je mnohem pravděpodobnější to druhé.

 • 2. 1. 2015 18:18

  Kryšpín (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Tank ONO N95 - 27,90 Kč, benzinky v Praze +- 36, dálnice +- 38 Kč...
  Tank ONO myčka - 39,- Kč, jinde to tuším začíná tak na 70,- Kč. Na kydy o nekvalitním palivu u Tank ONO už jsem zvyklý, tak teď čekám na kydy o nekvalitních myčkách... BTW je zajímavé, že za tyhle ceny mytí si např. v Plzni na Studentské pořídili myčku novou, kterou jim většina "značkových" myček s pětinásobnými cenami může akorát tak závidět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).