Hlavní navigace

Za 6 měsíců změnilo práci 17 % Čechů. Další o změně uvažují

Sdílet

Chuť zaměstnanců změnit stávající pracovní místo vzrůstá. Více jsou změnám nakloněni pracovníci v IT oborech a v oblasti telekomunikací. Naopak méně ochoty měnit dosavadní práci je ve výrobních firmách a v zemědělství. Vyplynulo to z průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad.

Ve srovnání s posledním čtvrtletím se mezi českými zaměstnanci o 5 procentních bodů zvýšila chuť ke změně zaměstnání (z 20 na 25 %). Také se více než zdvojnásobil počet těch, kteří jsou nespokojeni s prací, kterou pro stávajícího zaměstnavatele vykonávají, a to z 5 % na 11 %. Nejvíce nespokojených (15 %) spadá do nejmladší věkové skupiny 18 – 24 let. Nejvíce spokojeni jsou lidé ve věku 25 – 34 let.

Za posledního půl roku změnilo zaměstnavatele 17 % dotázaných. Ve 30 % případů šlo o zaměstnance ve věku 18 – 34 let. Novou práci aktivně hledá 9 % respondentů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 8. 2017 12:20

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    porad se resi jak je nedostatek lidi, ze firmy nemaji kde brat, ale pak Vam z firem chodi nabidky na odbornou kvalifikovanou praci a nabidnou Vam 25-28 hrubyho, coz neni ani prumerna mzda. Potom chapu, ze firmy "nemohou" sehnat zamestnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).