Hlavní navigace

Wüstenrot zveřejnil podmínky odkladu splátek, dlužníky nebude promítat do registrů

Sdílet

Lenka Kašparová 30. 3. 2020

Wüstenrot umožní odklad splátek u všech poskytovaných úvěrů o tři měsíce, a to od dubna. Žádosti je ale možné podávat už od 30. března 2020. Odloží se přitom jak splácení jistiny, tak úroků. Poskytnutí odkladu bude vyřizováno bez poplatků a žadatelé, kterým bude odklad splátek umožněn, nebudou zaznamenání do Bankovního registru klientských informací (BRKI).

Žádost můžete podat prostřednictvím formuláře. U hypotečních úvěrů se zachová doba platnosti a k narovnání celkového splátkového plánu dojde v rámci pozdější refixace úvěru. V praxi to bude vypadat tak, že v době, kdy dojde k refixaci úrokové sazby, dojde k výpočtu nové splátky, která zohlední aktuální zůstatek jistiny a splatnost úvěru, vysvětluje Michael Pupala, generální ředitel finanční skupiny Wüstenrot.

U překlenovacích úvěrů dojde k posunu dospoření a tím přidělení řádného úvěru ze stavebního spoření a k navýšení řádného úvěru. U řádných úvěrů ze stavebního spoření dojde k prodloužení doby splatnosti. Úročení úvěru bude pokračovat i během odložení splátek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).