Hlavní navigace

Wolt dostal finanční injekci od investorů, začne doručovat i mimo restarurace

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 27. 1. 2021
Suši, sushi, jídlo, restaurace Autor: Dalibor Z. Chvátal

Dalších 440 milionů eur, tedy necelých 11,5 miliard Kč získala od investorů finská technologická společnost Wolt. V Česku se specializuje na doručování jídla z restaurací a jejím hlavním konkurentem u nás je česká společnost Dáme Jídlo.

Investiční kolo vedla společnost ICONIQ Growth, k němuž se nově připojili:

Přidali se také stávající investoři společnosti Wolt:

Od začátku působení Wolt takto získal 707 milionů eur.

Díky této investici dokážeme uvažovat v dlouhodobém horizontu a posilovat naši pozici na jednotlivých trzích, spolu s rozšiřováním naší nabídky i mimo oblast restaurací, říká Miki Kuusi, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Wolt. Společnost nyní spolupracuje s více než 1500 obchody napříč různými trhy. Za rok 2020 firma vykázala předběžné tržby 285 milionů eur, na druhé straně měla čistou ztrátu 38 milionů eur.

Wolt zahájil svůj provoz v roce 2015 ve finských Helsinkách s desítkou restaurací. Za pět let expandoval do 23 zemí a celkem 120 měst, kde spolupracuje s více než 30 000 restauracemi.

V roce 2020 Wolt rozšířil služby i o rozvoz potravin a dalšího maloobchodního zboží. Nyní je tedy obecmě možné na této platformě nakupovat vše od kosmetiky, přes krmivo pro domácí mazlíčky až po farmaceutické výrobky. Samotná nabídka je však u jednotlivých států, kde působí, odlišná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).