Hlavní navigace

Web Rizikovedluhopisy.cz šíří nepravdivé informace, jeho vlastník je anonymní

Sdílet

Působení webu Rizikovedluhopisy.cz se nelíbí zástupcům společnosti Centrum dluhopisů s.r.o., která provozuje inzertní portál Dluhopisy.cz. Veřejnost o tom informoval jednatel Jiří Mesároš v otevřeném dopise médiím. Podle jeho slov se aktivta Rizikovedluhopisy.cz jeho společnosti bezprostředně dotýká a do jisté míry také poškozuje.

Rizikovedluhopisy.cz již delší dobu zveřejňují, případně šíří o naší společnosti nepravdivé, nebo hrubě zkreslující informace, navozující dojem, že by snad naše Společnost měla zodpovídat či se podílet na jednání některých emitentů dluhopisů jako např. SEDMA Praha, spol. s r.o., Sponge Factory Czech s.r.o. nebo Triload Invest s.r.o., píše v dopisu Mesároš z Dluhopisy.cz

A dále uvádí: Svými vyjádřeními se server rizikovedluhopisy.cz dopouští (možná i úmyslně) nesprávných myšlenkových zkratek, které zasahují do našeho dobrého jména a pověsti, a které mohou vést k odpovědnosti ať už za způsobenou škodu či dokonce odpovědnosti trestněprávní.

Faktem je, že web rizikovedluhopisy.cz všechny informace a prohlášení sděluje zcela anonymně. Majitel webu je anonymizován, tzv. „mediální zástupce“ s médii komunikuje výhradně e-mailem, což si ověřila i redakce Měšce. Osobní schůzka není možná a na telefonní hovor nikdo nereaguje. Zástupci serveru rizikovedluhopisy.cz nás navíc nikdy nekontaktovali, aby si své domněnky ověřili. V mnoha případech tak šíří nepodložená, neověřená a nepravdivá tvrzení, popisuje dál Mesároš.

Že může jít o konkurenční boj potvrzuje i Mesároš. Podle něj nelze vyvrátit podezření, že serveru rizikovedluhopis.cz nejde o zájmy investorů, ale o poškozování dobrého jména a pověsti jeho společnosti, případně o nekalý konkurenční boj.

Naše společnost se prostřednictvím svého inzertního portálu dlouhodobě snaží o kultivaci trhu s korporátními dluhopisy, který je i nadále ve fázi intenzivního rozvoje. Příspěvky serveru rizikovedluhopisy.cz této snaze rozhodně nenapomáhají, spíše naopak, oslabují důvěru zejména drobných investorů v tento trh. Věříme proto, že server rizikovedluhopisy.cz bude mít zájem na řešení nastalé situace, a že nebude váhat naši společnost kdykoliv kontaktovat prostřednictvím emailové adresy servis@dluhopisy.cz nebo na telefonním čísle 731 595 722, uzavírá Mesároš svůj otevřený dopis.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).