Hlavní navigace

VZP umožní OSVČ online podání Přehledu o příjmech a výdajích

16. 1. 2020

Sdílet

Podání Přehledu o příjmech a výdajích bude pro klienty VZP jednodušší. Od 15. 1. 2020 to půjde on-line přímo na stránkách pojišťovny, do té doby OSVČ musely používat jiné cesty. Pro podání Přehledu tímto způsobem je potřeba se zaregistrovat v Moje VZP. Následné vyplňování formuláře je podle pojišťovny už velmi intuitivní a zabere řádově minuty.

Interaktivní formulář doplní všechny údaje, které VZP o podnikateli zná. Ten doplní zbytek informací, ve většině případů tedy už jen příjmy a výdaje za daný rok. Formulář za klienta také sám spočítá pojistné a případný přeplatek nebo nedoplatek na pojistném. Půjde jej vyplnit na počítači, tabletu či mobilu po zadání adresy moje.vzp.cz.

Samotné zpracování je pak plně automatické a odpověď s výsledkem zpracování je elektronicky doručena zpět do Moje VZP většinou v řádech minut. V případě, že by se v Přehledu vyskytly chyby, je podnikatel informován přímo v Moje VZP. Přehled může podnikatel podat za sebe, ale také za zastupovanou osobu na základě plné moci.

Pro osoby samostatně výdělečně činné, které nemají povinnost podávat daňové přiznání, je termín pro podání Přehledu za rok 2019 nejpozději 8. dubna 2020. Termín pro podání Přehledu o příjmech a výdajích osob samostatně výdělečně činných se odvíjí od lhůty pro podání daňového přiznání.

Podnikatelé, kteří mají povinnost podávat daňové přiznání, musí podat Přehled za rok 2019 nejpozději 4. května 2020. V případě, že podnikateli zpracovává daňové přiznání daňový poradce, je pro něj nejzazším termínem 3. srpen. Využití daňové poradce však musí pojišťovně nahlásit nejpozději do 30. dubna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).