Hlavní navigace

VZP nově umožní léčebně-ozdravné pobyty i dětem s celiakií

Sdílet

Všeobecná zdravotní pojišťovna letos poprvé umožní, aby na léčebně-ozdravné pobyty mohly jet i děti s celiakií. Doposud byly pobyty dostupné pouze pro děti s lupénkou, atopickým ekzémem, bronchiálním astmatem a obstruktivní plicní nemocí.

Léčebného pobytu Mořský koník se mohou účastnit děti od 7 do 16 let, které splní zmíněné zdravotní indikace. Pobyty jsou v délce 3 týdnů, a to v Bulharsku a Černé Hoře od začátku června do poloviny září 2018.

Jak v Bulharsku, tak v Černé Hoře bude pro děti s diagnózou celiakie zajištěno dietní stravování. Jídlo bude připravováno v oddělených nádobách tak, aby nedošlo ke kontaktu s alergenem. Pokrmy budou upravovány s garancí původu surovin a bezlepkových potravin. Je zajištěno vzdělávání kuchařů a číšníků, jsou poučeni doprovodní pracovníci, kteří mají děti po dobu tří týdnů v péči, a nad vším dohlíží dietní sestra, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Stravování je zajištěno formou švédských stolů, děti si vyberou ze dvou druhů jídel.

Přihlášku k pobytu Mořský koník, spolu s návrhem potvrzeným od lékaře, můžete jako zákonný zástupce dítěte podat na kterémkoli klientském pracovišti VZP. Formulář je dostupný ke stažení na webových stránkách pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).