Spočítejte si...

Zavřít

Výzkum: Finanční situace se u některých domácností může zhoršit

Podle 29 % Čechů se finanční situace domácností v následujících 12 měsících zhorší, zlepšení však předpokládá 27 % Čechů. Více než 2/5 respondentů je toho názoru, že finanční situace domácností zůstane stejná. Výzkum uskutečnila společnost Provident  Financial.

Podle výzkumu se také Češi nejvíce obávají růstu cen energií a služeb (22 %) a zvyšování cen potravin (20 %). Nejmenší starost Čechům dělá nárůst cen spotřebního zboží a zdražování dopravy. V mnoha domácnostech jsou finance neustále pod tlakem a zákaznici tomu patřičně přizpůsobují své výdaje. Nutno upozornit, že omezení se většinou netýkají nezbytných položek, ale spíše zboží kupovaného jen pro radost a podobně, uvedl ředitel vnějších vztahů Provident Financial Aleš Janků.

Češi pracují průměrně 41 hodin týdně, v EU pracují více jen Řekové Jak internetoví prodejci oblečení porušují zákon?        
Radovan Kubát aura:10
5. 8. 2013 8:45 Nový

Dobrá zpráva

celé vlákno

"Nutno upozornit, že omezení se většinou netýkají nezbytných položek, ale spíše zboží kupovaného jen pro radost a podobně"

Lidé ZATÍM neomezují nákup položek nezbytných pro přežití. Hladovění, podvýživa, nedostatečná hygiena a nemožnost dovolit si nezbytné léky tedy ve většině domácností aktuálně nehrozí. Chtělo by to víc takových dobrých zpráv.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
5. 8. 2013 11:57 Nový

Re: Dobrá zpráva

celé vlákno

jo jo, o cem pak tedy by byl zivot kdyby sme meli jenom na to jidlo a potrebne energie? ... clovek ma mit konicky a delat co ho bavi a o tom to je ...