Hlavní navigace

Vývoj kauzy okradených klientů Komerční banky

Sdílet

Ondřej Antoš 23. 8. 2006

Několik klientů Komerční banky (KB) oznámilo, že jim z účtu záhadně zmizely peníze, uvádí dnešní vydání deníku Právo. Klienti na tuto skutečnost upozornili poprvé prostřednictvím diskuse pod článkem Jiřího Nápravníka na serveru Měšec.cz.

Právu se rovněž podařilo zjistit, jak zřejmě celý podvodný systém funguje. Nejdůležitějším článkem je člověk, který pronikne do vnitřního systému banky a z vytipovaných účtů postupně převádí elektronickou cestou peníze na jiné účty v Komerční bance. Jejich majitelé, kteří byli osloveni a figurují v celé transakci jako prostředníci v pozici bílého koně, jsou vzápětí informováni, že jim naběhly peníze na konto.

V přesně stanovený čas si je pak jdou vyzvednout v hotovosti na přepážku. Podle dalších instrukcí organizátorů vybrané peníze uloží na konkrétní účty v cizině, kde je okamžitě vybírají další lidé. Peníze směřovaly například do Anglie, Belgie ale i na Ukrajinu. U bílých koní prozatím stopa končí, uvádí deník.

KB se proti informaci ohradila a uvedla, že vnitřní systémy banky nebyly v žádném případě narušeny. Komerční banka zaznamenala 10 případů klientů, u kterých se objevily pokusy o zneužití jejich osobních počítačů. Banka je se všemi dotčenými klienty v kontaktu a neoprávněně odčerpané prostředky klientům již plně nahradila. Uvedla banka ve své tiskové zprávě.

O průběhu kauzy vás budeme dále informovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).