Hlavní navigace

Vyšší cena ropy bude zdražovat i benzin

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 9. 2010

Ceny pohonných hmot přestaly po dlouhé době klesat a začínají spíše stagnovat. Podle informací společnosti CCS ke konci minulého týdne ceny benzinu Natural 95 mírně vzrostly, nafta stále mírně zlevňovala. Pokles cen pohonných hmot už by se ale měl zastavit. Ceny bude tlačit nahoru zdražující ropa. V průběhu následujících dní by měly ceny pohonných hmot mírně růst. Zdražovat by tak měl už nejen benzín, ale i nafta. Cena ropy se totiž během uplynulého týdne zvyšuje už druhým týdnem v řadě, což se u tuzemských pump zatím projevilo jen u benzínu, odhaduje Michal Roškanin, analytik společnosti Petrolmedia s tím, že levnějším cenám nenahrává ani kurz koruny, která začala k dolaru stagnovat a nebude už tedy zmírňovat zdražování pohonných hmot. 

Nejvíce za benzin i naftu řidiči zaplatí v Jihomoravském kraji, kde stojí litr benzinu průměrně 31,75 Kč a litr nafty na 30,71 Kč. Nejlevněji natankujete benzin naopak v Ústeckém kraji, litr na 30,74 Kč. Litr nafty stojí nejméně v Karlovarském kraji, v průměru přijde na 29,66 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2010 19:22

    motorista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    U nás nelze psát o benzínu, ale obecně PHM pro zážehové a PHM pro vznětové motory. V běžném naturalu 95 je 6–20% lihu! A to prosím podle toho, jak určí odpovědný vedoucí dané pumpy. Pokud řetězec nemá důslednou pravidelnou kontrolu, nic se neděje, dokud si zákazník nestěžuje, a ani potom mu to není mnoho platné. Protože není nad ochranu práv spotřebitelů, nad nimiž bdí nepoužitelná organizace ČOI, která neprozradí pachatele, jenž okrádá motoristy!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).