Hlavní navigace

Výsledky krize: Češi by častěji dojížděli za prací

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 12. 2012

Přístup Čechů k dojíždění do zaměstnání se značně proměnil. Zatímco ještě v roce 2001 byla podle údajů Českého statistického úřadu polovina lidí ochotna cestovat do práce nanejvýš půl hodiny a cestování delší než hodinu si dokázalo představit jen 9 % respondentů, tak podle aktuálního výzkumu serveru Práce.cz 33 % respondentů nepovažuje dojíždění delší než hodinu denně za překážku.

Dalších 37 % lidí je ochotno za prací cestovat, pokud dojíždění nezabere více než hodinu denně. Zbývajících 30 % se nechce za prací stěhovat ani dojíždět.

Recese zapříčinila nezanedbatelný úbytek pracovních míst. Lidé si postupně zvykají na to, že se musejí více přizpůsobovat, aby měli možnost lepšího uplatnění, uvedl Tomáš Ervin Domborvský ze společnosti LMC (provozovatel serveru Práce.cz).

Stěhování za prací je velmi důležitým rozhodnutím, které v mnoha případech ovlivní nejen samotného jednotlivce, ale i celou jeho rodinu. v ČR jsme stále z minulosti zvyklí zapouštět kořeny hodně hluboko a z toho je patrná nevole lidí se za prací stěhovat. Velmi často ale dokáže stěhování rozhodnout lákavá finanční nabídka, uzavírá Lea Kozáková ze portálu OnlinePráce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2012 14:02

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    ja jsem koupil domek v jiznich cechach a libi se mi tu. Praci mam v Praze, protoze tady bych dostal tak nejvys 30 tisic za nejaky lepsi misto. Dojizdim 3x tydne 2 hodiny tam 2 hodiny zpatky, 2 dny homeoffice a jsem spokojen

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).