Hlavní navigace

Vyhlídkovou jízdu v pražské historické tramvaji můžete nově zaplatit kryptoměnou

Sdílet

bitcoin Autor: Depositphotos

Pražská historická tramvaj číslo 42, která vozí turisty okružní jízdou po oblíbených památkách, začne jezdit od 23. června 2022 častěji a jízdenku budete moct zaplatit v kryptoměně. Trasa více než 100leté tramvaje vede kolem Prašné brány, Karlova mostu a Pražského hradu.

„Dvaačtyřicítka“ jezdí po Praze od roku 2021 a nyní posílí o více jízd. Bude jezdit 4 dny v týdnu, od čtvrtka do neděle. Koupit si můžete 24 hodinovou jízdenku a nově ji můžete zaplatit přímo v tramvaji pomocí aplikace Global Payments a GoCrypto. Jako měnu platby můžete použít BTC nebo třeba ETH.

Cena 24hodinové jízdenky je 120 Kč.

Celé to funguje na velmi jednoduchém principu. Zaměstnancům v tramvaji jednoduše aktivujeme v mobilu aplikaci GP Tom. Z telefonu se pak následně stane terminál, přes který mohou cestující uhradit jízdenky platební kartou, kartou v mobilu či hodinkami,  říká Radovan Bryx z Global Payments.

Prostřednictvím platebních aplikací může zákazník zaplatit v kryptu, ale obchodník si může vybrat, zda chce přijmout platbu v kryptoměně či v tradiční měně, například v korunách. Global Payments mu podle jeho instrukcí zašle celou částku buď do jeho kryptopeněženky, nebo na bankovní účet.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).