Hlavní navigace

Vyhlášení národních dotačních programů MMR v oblasti bytové politiky pro rok 2008

Sdílet

Redakce 28. 1. 2008

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje pro rok 2008 v oblasti bytové politiky čtyři dotační programy: program Podpora oprav domovních olověných rozvodů, program Výstavba technické infrastruktury, program Výstavba podporovaných bytů a program Podpora regenerace panelových sídlišť. Žádosti o podporu budou přijímány od 18. 2. do 31. 3. 2008.

Programem Podpora oprav domovních olověných rozvodů stát pokračuje v pomoci financování výměny rozvodů pitné vody ve starší bytové zástavbě. Program Výstavba technické infrastruktury umožňuje obcím snadněji financovat zainvestování částí vodovodů, kanalizací a komunikací v zónách pro rozvoj nové bytové výstavby. V letošním roce přichází MMR s výrazným zjednodušením spočívajícím v tom, že obec nemusí svůj vliv na příslušné rozvojové území nutně prokazovat vlastnictvím, ale ke splnění podmínek pro čerpání dotace stačí smlouva, případně věcné břemeno k pozemkům dotčeným výstavbou infrastruktury. Pro letošní rok je výše podpory stanovena ve výši 50 tis. Kč na jednu bytovou jednotku.

Program Výstavba podporovaných bytů je pro letošní rok upraven větší volností ve výběru sociálních skupin, pro které jsou byty určeny. Dotace zůstává ve výši 550 – 850 tis. Kč na jeden nový byt, celkový limit na stavbu v úrovni 200 000 EUR a úroveň vstupního nájemného maximálně 52,70 Kč za 1 m2 měsíčně.

Nadále pokračuje i finanční účast státu při realizacích městských projektů humanizace panelových sídlištních prostor, kde jsou podmínky dány nařízením vlády č. 494/2000Sb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).