Hlavní navigace

Vláda schválila střednědobé výdajové rámce státu

Sdílet

Redakce 8. 6. 2009

Vláda premiéra Jana Fischera dnes schválila střednědobé výdajové rámce státu do roku 2012. Schodek státního rozpočtu by tak neměl v příštích třech letech přesáhnout 170 miliard korun. Požadavek ministra dopravy na navýšení peněz do budování dopravní infrastruktury, kvůli kterému bylo schvalování výdajových rámců v minulých týdnech dvakrát odloženo, však nebyl akceptován.

Schodek státního rozpočtu na příští rok byl podle ministra financí Eduarda Janoty zvýšen o miliardu na 166 miliard korun kvůli navýšení peněz na regionální školství. V roce 2011 by měl schodek státního rozpočtu činit zhruba 160 miliard a v roce 2012 pak 156 miliard korun. Všechny rozpočty by dle ministra financí Eduarda Janoty měly být velmi úsporné.

Na konci července, kdy ministerstvo financí zveřejní novou makroekonomickou prognózu, posoudí vláda výdajové rámce ještě jednou. Výdajové rámce byly nyní schváleny na základě dubnové makroekonomické prognózy, která počítá letos s poklesem ekonomiky o 2,3 procenta a v příštím roce s mírným růstem o 0,8 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).