Hlavní navigace

Vláda schválila program na podporu lyžařských areálů

Sdílet

Lenka Kašparová 11. 1. 2021

Nový program COVID – SPORT III Lyžařská střediska dnes 11. ledna 2021 schválila vláda. Jeho cílem je zmírnění negativních dopadů omezení spojených s opatřeními, které mají bránit šíření pandemie nemoci COVID‑19 a poskytnout podporu podnikatelům, jimž bylo na základě přijatých krizových opatření vlády ČR od 27. 12. 2020 omezeno provozování a správa lyžařských středisek. Nyní musí pomoc lyžařským areálům ještě schválit Poslanecká sněmovna a Senát.

Podpora ve formě dotace na provozní náklady má být poskytována za období od 27. prosince 2020 do 22. ledna 2021. Žádosti by se měly začít přijímat v lednu.

Podpora je určena vlastníkům a provozovatelům lyžařských areálů a pro realizaci programu bude vyčleněna alokace ve výši 1 miliardy korun. Maximální výše podpory na jednoho příjemce se odvíjí jednak od počtu a struktury přepravních zařízení, kdy k 1 místu náleží kompenzace ve výši 210 Kč pro základní vleky, 340 Kč pro neodpojitelné lanové dráhy nebo 530 Kč pro odpojitelné lanové dráhy za 1 den provozu, říká Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy.

Podle Havlíčka je nejvyšší možná denní podpora určena částkou vypočtenou jako 50 % běžného průměrného denního nákladu provozu střediska za uplynulé 3 sezony. Příjemci pak za den náleží nižší z takto vypočtených částek. Provozními náklady se rozumí náklady na energie, nájmy, odpisy provozovaných zařízení, režijní náklady a další. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce v budoucnu nabídnout podporu všem sportovním areálům.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).