Hlavní navigace

Vláda rozšířila definici rodinné firmy

Sdílet

Lenka Kašparová 13. 5. 2020

Vláda 11. května 2020 schválila rozšíření definice rodinné firmy i na společnosti, které vlastní jeden člen rodiny, jenž je současně jediným statutárním zástupcem, a další členové rodiny jsou ve firmě zaměstnáni. Návrh podala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). AMSP ČR zahájila od 1. března 2020 oficiální registraci rodinných podniků podle platné definice, kterou řídí Výbor pro rodinné podnikání a registraci rodinných podniků.

Registrované firmy mohou od 1. dubna 2020 využívat programy Českomoravské záruční a rozvojové banky určené pro rodinné firmy. Konkrétně se jedná o GEN-Záruku, Expanze-úvěry a Expanze-záruky, a mají také právo používat oficiální logo Rodinný podnik Česká republika.

Naše rodinné firmy by měly být hlavním tahounem obnovy českého hospodářství po koranavirové krizi. Od vlády je třeba požadovat podporu tohoto přístupu vyhlašováním nových rozvojových programů pro rodinné podniky a živnosti. A k tomu registrace rodinných firem také slouží, říká Libor Musil, místopředseda představenstva AMSP.

Přihlášky firem, které se přihlásily k registraci a odpovídají definici podle doplněného textu, budou podle Musila v co nejkratším možném termínu posouzeny a zařazeny do registračního procesu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).