Vláda chce snížit výkupní cenu elektřiny ze slunečních elektráren

Vláda na svém dnešním zasedání prodiskutuje novelu zákona o podpoře výroby elektřiny. Klíčovým místem novely je možnost snížení výkupních cen elektřiny ze slunečních elektráren. Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu nepotřebuje toto odvětví výroby elektřiny tak rozsáhlou dotační politiku.

Energetický regulační úřad připravil výkupní ceny elektrické energie z obnovitelných zdrojů tak, aby pokryla patnáctiletou návratnost investice včetně dosažení přiměřeného zisku pro podnikatele, kteří podnikají v tomto oboru.

Zdroj: Česká tisková kancelář

Česká ekonomika dvě čtvrtletí po sobě roste Nový rok přinese změny v důchodovém pojištění        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
17. 11. 2009 14:41 Nový

FVE

Jsem schopen postavit 5kWp FVE za 460tis. s DPH. Kdo ma zajem muze me kontaktovat na pk78pk@centrum.cz Navratnost investice za 8 let.

Dale bych zde uvedle, ze vyrobci el. z FVE pouze vyuzivaji nastavene pravidla. Je to stejne jako dotace na stav. sporeni, penzij. prip., dotace zemedelcum atd.

Neni nutne vest podvojne ucetnictvi. vystacime si s danovou evidenci a dani placenou pausalne ve vysi 60%.

V pripade zmeny zakona c. 180/2005 Sb. o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdroju a s jeho zmenou se zpetnou platnosti budu mezi prvnimi, ktery bude zalovat CR za usly zisk za nedodrzeni 20 lete garance vykupu ceny.

ERU chysta zmenu vykupni ceny od roku 2011 s cimz nemam problem. Musi byti, ale zachovana vykupni cena pro stavajici zdroje.