Hlavní navigace

Vláda chce snížit výkupní cenu elektřiny ze slunečních elektráren

Sdílet

Josef Janda 16. 11. 2009

Vláda na svém dnešním zasedání prodiskutuje novelu zákona o podpoře výroby elektřiny. Klíčovým místem novely je možnost snížení výkupních cen elektřiny ze slunečních elektráren. Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu nepotřebuje toto odvětví výroby elektřiny tak rozsáhlou dotační politiku.

Energetický regulační úřad připravil výkupní ceny elektrické energie z obnovitelných zdrojů tak, aby pokryla patnáctiletou návratnost investice včetně dosažení přiměřeného zisku pro podnikatele, kteří podnikají v tomto oboru.

Zdroj: Česká tisková kancelář

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 11. 2009 14:41

  anonymní
  Jsem schopen postavit 5kWp FVE za 460tis. s DPH. Kdo ma zajem muze me kontaktovat na pk78pk@centrum.cz Navratnost investice za 8 let.

  Dale bych zde uvedle, ze vyrobci el. z FVE pouze vyuzivaji nastavene pravidla. Je to stejne jako dotace na stav. sporeni, penzij. prip., dotace zemedelcum atd.

  Neni nutne vest podvojne ucetnictvi. vystacime si s danovou evidenci a dani placenou pausalne ve vysi 60%.

  V pripade zmeny zakona c. 180/2005 Sb. o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdroju a s jeho zmenou se zpetnou platnosti budu mezi prvnimi, ktery bude zalovat CR za usly zisk za nedodrzeni 20 lete garance vykupu ceny.

  ERU chysta zmenu vykupni ceny od roku 2011 s cimz nemam problem. Musi byti, ale zachovana vykupni cena pro stavajici zdroje.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).