Hlavní navigace

Víte, že od listopadu prakticky musíte přezout na zimní pneumatiky?

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 10. 2011

Pravidla pro výměnu letních pneumatik za zimní, se od letošního listopadu mění. Ještě letos v zimě byly zimní pneumatiky povinné na místech označených dopravními značkami „začátek a konec povinné zimní výbavy“.

Od 1.listopadu ale začne platit nové ustanovení zákona o silničním provozu, které prakticky od listopadu od konce března zavede povinné přezutí na zimu.  Během tohoto období totiž musí řidič přezout pneumatiky, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo pokud se dá předpokládat, že by mohlo začít mrznout či sněžit během jízdy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2011 10:53

    bez přezdívky

    Nová formulace v zákoně ohledně zimních pneumatik mi připadá jako lepší, než osazování některých silnic značkami přikazujícími použití zimních pneu. Takto se minulé zimy stávalo, že ačkoliv bylo venku jaro (a krásně teplo), na vybraných silnicích se stále muselo jen se zimními pneumatikami. Případně byla situace taková, že na některé úseky dobře udržovaných dálnic se muselo jen se zimními pneumatikami a ten, kdo je neměl, byl nucen sjet na neudržované silnice, kde pak s letními pneumatikami způsobil akorát tak kalamitu.
    Takže přezouvat NENÍ povinné, jen je třeba dávat pozor na počasí. A samozřejmě také zaleží, jak se k nové formulaci zákona bude stavět policie. Jestli jí bude na základě předpovědi počasí využívat k šikanování řidičů nebo to bude řešit podle aktuální situaci na vozovce.
    Howg

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).