Hlavní navigace

Víte jak používat kreditku, aby pro vás byla co nejvýhodnější?

Sdílet

Kreditní karta může sloužit jako dobrý zdroj peněz, když potřebujete rezervu mít rychle po ruce. Placení s kreditní kartou by se ale mělo řídit několika zásadami, aby pro vás nakonec taková půjčka nebyla zbytečně nákladná.

Bezúročné období

Pokud kreditní kartou zaplatíte, snažte se vždy vrátit peníze do konce bezúročného období. Vyhnete se tím placení úroků, čímž by se zvýšily vaše náklady. V opačném případě se začne na úvěr účtovat úroková sazba, která je obvykle vyšší než u spotřebitelských úvěrů, upozornil Vratislav Kokeš, produktový manažer MONETA Money Bank.

Automatické splácení

Úvěr z kreditní karty můžete splácet například inkasem z účtu, aby tak peníze odcházely automaticky. A to jak v případě minimální splátky, tak u splátek v plné výši. Abyste se ale vyhnuli sankcím, musíte zaplatit do data splatnosti úvěru ke kreditní kartě, které máte sjednáno a je uvedeno na výpise.

Hotovost nevybírejte

Na placení u obchodníků je kreditní karta dobrý pomocník. Výběry z bankomatu ale raději vynechte. Za takový výběr totiž můžete zaplatit poměrně tučný poplatek. Vybrané peníze navíc často nepodléhají bezúročnému období a banka na ně aplikuje úrok okamžitě.

O výběrech kreditní kartou z bankomatu si můžete přečíst v článku Hotovost z kreditky: až na výjimky předražené peníze.

Partnerské programy a vracení peněz

S kreditní kartou se často pojí i partnerské programy, které nabízejí slevu z ceny u různých obchodníků, pokud kreditní kartou zaplatíte. Některé kreditní karty pak nabízejí i tu variantu, že vám část peněz z nákupu vrátí zpět.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).