Hlavní navigace

Visa Europe se sloučí s Visa Inc., bude z ní komerční společnost

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 3. 12. 2015

Společnost Visa Inc. (NYSE: V) a společnost Visa Europe Ltd se spojí do jedné společnosti Visa Inc. Firmy to oznámily již v listopadu 2015 v tiskové zprávě.

Výkonný ředitel Visa Inc. Charles W. Scharf spojení komentoval takto: Hodláme dělat vše pro to, aby byly naše aktivity v Evropě plně přizpůsobeny potřebám místního trhu. Mám zde na mysli mimo jiné adaptaci na měnící se regulační prostředí, provoz evropského datového centra a spolupráci s rozrůstajícím se platebním ekosystémem Evropy na společném vývoji relevantních lokalizovaných produktů, služeb a platebních zkušeností. Spojení našich společností posílí naše platební systémy v Evropě, jelikož společně budeme mít k dispozici více prostředků než kdy dříve, a budeme tak moci ještě intenzivněji investovat do technologií. Na závěr chci podotknout, že si v Evropě ponecháme silné místní vedení, přičemž centrálou pro tento region zůstane nadále Londýn.

Zatím co Visa Europe působí jako asociace, resp. sdružení vlastněné členskými bankami a dalšími platebními institucemi, Visa Inc. je komerční společnost (obdobně jako MasterCard). Běžných držitelů karet se změna nijak nedotkne, ale spojení by mělo být znatelné podpoře a rozvoji nových platebních technologií, na které nyní, zjednodušeně napsáno, bude více peněz.

Na prodeji Visa Europe vydělají hlavně členské banky a platební instituce, protože získané peníze se rozdělí právě mezi ně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).