Spočítejte si...

Zavřít

Každý čtvrtý Evropan není schopen splatit dluh. Češi jsou však nadprůměrní

Čtvrtina Evropanů má problém se splácením dluhů. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala společnost Intrum Justitia. Češi jsou v tomto ohledu schopnější splácet dluhy než většina ostatních států. Z celkového počtu 21 zemí se Česká republika umístila na 4. místě. V České republice není schopno splácet své dluhy pouze 16 % Čechů. Například v Německu je to 21 %, ve Velké Británii 22 % a ve Francii 28 % dlužníků.

Z výsledků plyne, že podstatná část všech domácností má potíž vyjít se svými příjmy a že mnohé si musely na splácení složenek půjčovat. Z našich dat rovněž plyne, že lidé, kteří jsou již od mládí zatížení dluhem, se z něj většinou později již nevymaní, uvádí Mikael Ericson, generální ředitel společnosti Intrum Justitia.

Nejhorší je situace v Řecku, kde dluh nezvládá splatit 68 % dlužníků. V Portugalsku je to téměř polovina (49 %).

Pokud už si Češi půjčují, nejčastěji mají problém se splacením úvěrů (20 %), pokut (19 %) a účtů za mobil (18 %).

Samoživitelé často hradí i dvě třetiny nákladů na dítě sami Obchodníci šidí rádi. Jak neprodělat na Black Friday?        
Jaroslav Novák aura:61
26. 11. 2016 5:57 Nový

Já Čechům věřím!

celé vlákno

Věřím, že náš národ takhle pozadu nezůstane a že se bude snažit, aby urychleně odsáhl na mety nejvyšší, tedy v brzké době dostihl alespoň Portugalce. Když totiž čtu či v médiích slyším, že i přes mnohá varování se zase chystá 30 % českých "inteligentů" si půjčit na Vánoce, tak jsem utvrzován, že moje víra mě nezklame. A desítky, možná stovky z nich zas příští rok budou nadávat na exekutory, protože ve vinále jedině exekutor může za to, že si ti idouškové půjčili a že nemají na vrácení.

Honzas
Honzas (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
28. 11. 2016 7:28 Nový

Re: Já Čechům věřím!

celé vlákno

Dovolím si poukázat na jednu drobnost. 3. nejčastější dluh je za mobil. Už léta se dokládá, jak špatné a drahé služby mobilních operátorů jsou. A nějaký posun za léta ?

Jaroslav Novák aura:61
29. 11. 2016 3:17 Nový

Re: Já Čechům věřím!

celé vlákno

A nutí snad někdo někoho, aby využíval služby mobilních operátorů, když mu přijde, že jsou špatné a drahé, nota bene na ně nemá? Já třeba s tím nemám žádný problém. Nemusím se po mobilu vykecávat hodiny a hodiny, jak to běžně dělají hlupáčci, kteří si pak stěžují, že služby operátorů jsou drahé a špatné. A, pokud vám dobře rozumím, tak máte pocit, že za dluhy, které vůči mobilním operátorům nemyslící tvorečkové udělají, mohou vlastně operátoři, že? No, je to stejně hloupé, jako když dlužníci napadají exekutory v představě, že za ty jejich dluhy vlastně může exekutor.