Hlavní navigace

Většina Čechů si plánuje koupit ojetý vůz. Část z nich jej koupí v zahraničí

Sdílet

70 % Čechů si plánuje pořídit nový či ojetý vůz se stářím do 4 let. Většina z nich (38 %) by ale rádo tento nákup uskutečnila již do dvou let. Vyplynulo to z průzkumu agentury Ipsos, která jej realizovala pro Equa bank.

Plánujete si v rodině pořídit jiný vůz?
Autor: Equa bank

Plánujete si v rodině pořídit jiný vůz?

Průměrná částka, kterou by respondenti za vůz chtěli utratit, je 245 000 Kč. To je o třetinu více, než kolik plánovali utratit za vůz před dvěma lety. Za poslední dva roky výrazně stoupla výše průměrné částky, kterou jsou Češi ochotni za nákup auta zaplatit. Je to dáno především tím, že se české ekonomice daří, ale také tím, že jsou dnes úroky z úvěrů velmi nízké a ceny aut v posledních letech výrazně nerostou, uvádí Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank.

Hlavními požadavky, které dotázaní na vůz kladou, je, aby byl dost velký pro celou rodinu (53 %), aby byl bezpečný (36 %) a aby měl vůz dostatečně velký kufr (34 %).

Téměř 20 % Čechů plánuje, že bude auto financovat úvěrem od banky. Pro drtivou většinu z nich (95 %) je ale pro výběr banky rozhodující, o kolik ve výsledné částce přeplatí cenu automobilu.

Nové vozidlo si plánuje koupit 40 % respondentů. Ojetý vůz zvažuje 53 % Čechů. 5 % z nich navíc plánuje auto zakoupit v zahraničí a dalších 15 % o tom uvažuje.

Jaké jsou vaše průměrné měsíční výdaje za automobil?
Autor: Equa bank

Jaké jsou vaše průměrné měsíční výdaje za automobil?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).