Hlavní navigace

Většina Čechů prodělala změnou dodavatele elektřiny

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 9. 2014

Podle průzkumu, který realizovala agentura IBRS na 300 respondentech, se změna dodavatele elektřiny většině lidí nevyplatila. V průzkumu dokonce 71 % domácností kvůli přechodu k jinému dodavateli energie prodělala s tím, že v průměru ztráta činila více než 300 Kč.

Základní problém změny dodavatele energií je v tom, že se v drtivé většině uskutečňuje podpisem smlouvy obchodníkovi, který klienta překvapí doma a na modelovém příkladu mu ukáže úsporu, která ani neodpovídá jeho spotřebě a využití,“upozornil Martin Špaček ze společnosti Financial Solutions and Services, provozovatele portálu Sfinance. V řadě měst proto platí zákaz na podomní prodej elektřiny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2016 15:06

    Daniel (neregistrovaný) ---.gansta93.com

    To je přesně ono a proto jsem raději ke změně dodavatele využil internetového kalkulátoru. Prodejce s teplou vodou raději posílám od dveří. Dostal jsem vygenerovaný Comfort energy, takže po přečtení i několika referencí jsem společnost kontaktoval. Vyslali ke mě svého člověka, se který jsem si pročetl jejich podmínky. Nezdálo se mi na nich nic špatného, takže jsem s nim pak i uzavřel smlouvu na dodávku jak elektřiny tak nakonec i plynu. Vzal jsem obojí, aby to bylo pohromadě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).