Hlavní navigace

Většina Čechů neví o zodpovědném způsobu cestování

Sdílet

Redakce 26. 8. 2008

Šetrná turistika, přesný opak masového turismu, si postupně nachází své příznivce. Podle serveru responsibletra­vel.com, který se zabývá nabídkou netradičních dovolených, jež splňují kritéria zodpovědného cestování a podporují trvale udržitelný cestovní ruch, stoupl prodej těchto zájezdů na jeho stránkách za první pololetí roku 2008 o 37 %.

Agentura CzechTourism, která ČR propaguje ve světě a podporuje příjezdový a domácí turismus, zjistila, že většina (69 %) turistů v České republice neví, že podobné služby šetrné k životnímu prostředí vůbec existují. Pouhá 3 % respondentů odpověděla, že již vyhledávají eko-certifikované služby. Pokud by však nabídka těchto služeb byla dostatečná, využila by ji až pětina domácích turistů. Pouze 11 % odpovědělo, že je tato problematika nezajímá.

V České republice je známější spíše nabídka agroturistiky a ekoturistiky. Existuje však také síť eko-certifikovaných turistických služeb. V současné době splňuje kritéria Evropské unie a Ministerstva životního prostředí 9 českých ubytovatelů, samostatné značení kvality a šetrnosti používají také zařízení venkovské turistiky.

Zdroj: CzechTourism

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).