Hlavní navigace

Většina Čechů chodí na brigády. Nejčastěji kvůli pokrytí základních potřeb a koníčkům

Sdílet

Většina Čechů nemá pouze jednu práci. V 59 % případů si Češi po práci jsou ještě přivydělat nějaké peníze na brigádu, nebo mají vedlejší pracovní poměr. Vyplynulo to z průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos Marketing pro společnost KRUK.

Na brigádách si nejčastěji přivydělávají lidé ve věku 18 – 26 let (47 % respondentů) a lidé ve věku 45 – 53 let (45 %). Většina volí příležitostný přivýdělek formou nárazové brigády. Pravidelný přivýdělek má pak 18 % žen a 15 % mužů.

Nejvíce chodí na pravidelné brigády lidé z Jihočeského kraje (27 %) a nejméně naopak na Vysočině (10 %). Naopak příležitostně si na Vysočině přivydělává 51 % dotázaných. Nejvíce pak mají lidé příležitostné brigády v Plzeňském kraji (54 %).

Hlavním důvodem, proč respondenti na brigády chodí, je získání financí na pokrytí základních potřeb (27 %). Následují přivýdělky určené na zaplacení koníčků a různých aktivit (24 %) a brigády s cílem splácet dluhy (14 %).

Průměrný měsíční přivýdělek se pohybuje v rozmezí 1000 a 3000 Kč (39 %). Téměř třetina (27 %) brigádníků si přivydělá do 1000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).