Hlavní navigace

Vánoce - svátky obchodníků: jedna rodina za svátky utratí i 30 000 Kč

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 11. 2016

Svátky na konci roku českou rodinu vyjdou i na 30 000 Kč. Vyplývá to z údajů o nejčastěji vyhledávaných produktech a modelových propočtech serverů Zboží.cz a Kupi.cz, které sečetly odhadovanou útratu čtyřčlenné rodiny za nákup potravin a nápojů a vánočních dárků.

Hodnota balíčků pod stromečkem u jedné rodiny bez problémů překoná hranici 20 000 korun, odhaduje Milan Šmíd, manažer Zboží.cz s tím, že v supermarketech podle něj necháme 13 500 korun i víc. Spotřebitelé podle odhadů nejčastěji nakoupí dárky za 10 000 Kč (čtyřčlenná rodina plus dárky pro prarodiče) plus si pak dopřeje společný dárek, kterým nejčastěji bývá televize. Samotná večeře o Štědrém dni pro čtyřčlennou rodinu má podle něj vyjít průměrně na 2230 korun. Pokud byste nakupovali zboží v akci, máte podle serverů šanci uspořit i třetinu výdajů. To ale za podmínky, že byste využívali slev ze všech supermarketů.

Z drobných dárků se podle odhadů budou nakupovat nejčastěji deskové a počítačové hry, peněženky a vitamíny. Z těch středně drahých by to měly být kuchyňské roboty, náušnice, dámské parfémy a hodinky a z těch drahých pak tablety, herní konzole, televize a notebooky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).