Hlavní navigace

V Praze se prodávají nejmladší ojeté vozy s nejnižším nájezdem kilometrů. Jsou ale bohužel i nejdražší

Sdílet

Nejmladší ojeté vozy najdete převážně v Praze. Průměrné stáří ojetých aut se tu pohybuje okolo 7,2 let. Stejně tak mají auta i nejnižší nájezd kilometrů, a to v průměru 128 454 km. Druhé místo zaujímají shodně kraje Středočeský a Moravskoslezský se 152 000 km a čtvrté místo náleží Zlínskému kraji (162 000). Na opačném konci jsou kraje Liberecký (169 837), Ústecký (170 750) a Vysočina (171 000). Současně jsou však auta v hlavním městě i ta nejdražší. Vyplynulo to z průzkumu společnosti AAA AUTO.

Průměrný nájezd kilometrů u ojetých aut v jednotlivých krajích ČR.
Autor: AAA Auto

Průměrný nájezd kilometrů u ojetých aut v jednotlivých krajích ČR.

Druhý nejnižší zájezd kilometrů bychom našli ve Středočeském kraji (9,1 let) a Moravskoslezském kraji (10 let). Opačný konec žebříčku uzavírají kraje Vysočina (11,1 let), Jihočeský (11,2 let) a Ústecký (11,7 let). Rozlohou menší a hustotou méně zabydlené kraje však stále více přebírají trend velkých měst a omlazují svou nabídku.

Průměrné stáří automobilu v jednotlivých krajích ČR
Autor: AAA Auto

Průměrné stáří automobilu v jednotlivých krajích ČR

Nejoblíbenější varianta nabízených a kupovaných vozů je kombi. Druhou pozici si pak drží vozy s karoserií hatchback, které jsou rovněž ve všech jednotlivých krajích druhou oblíbenou volbou. Ten má zastoupení především ve vozech Škoda Octavia. Třetí nejpopulárnější variantou jsou stále dostupnější vozy SUV. Ty ovládly 12 ze 14 krajů. Výjimkou jsou pouze kraje Pardubický a Ústecký, kde třetí příčku obsadily vozy MPV.

Praha pak drží prvenství i v ceně za jednotlivé vozy. Průměrnou cenou je v hlavním městě 195 000 Kč. Následuje Středočeský kraj, kde za ojetý vůz dají kupující nejčastěji 139 000 Kč a v závěsu kraj Zlínský. Tam částka činí 124 900 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).