Hlavní navigace

V Praze se chystá zdražení jízdného o 10 %

Sdílet

David Sillmen 10. 2. 2014

Pražský dopravní podnik bude po hlavním městě požadovat zvýšení jízdného přibližně o 10 %. V Otázkách Václava Moravce to prohlásil generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Jaroslav Ďuriš. Konečné rozhodnutí je právě na magistrátu.

Ďuriš argumentuje tím, že se jízdné už řadu let nezvyšovalo. Systém zdražovat řádově ročně o inflaci není technicky řešitelný, čili v určitých časových obdobích, řádově několika let, to potřeba je, řekl Ďuriš.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2014 10:38

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V Riu zvýšili jízdné v MHD, lidé tvrdě protestovali
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/326984-v-riu-zvysili-jizdne-v-mhd-lide-tvrde-protestovali.html
  Jednosměrná jízdenka do autobusu MHD tak od dneška stojí 3 realy (25,50 Kč) namísto dosavadních 2,75 realu (23,40 Kč)

  Jestli pak se pan Moravec zeptal, kde je ta rozkradena miliarda z projektu OpenCard, jehoz (ne)funkcnost nemohla ve skutecnosti stat vice nez 20 milionu Kc.

 • 10. 2. 2014 15:11

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  Především to chce pana Duriše a další, jejichž jedinnou odborností je jejich stranická legitimace, z DP na hodinu vyrazit a dát jim zaplatit ze svého škody (to platí hlavně o předchůdcích pana Duriše). Zabavit všem kádrům ODS a TOP09, kteří byli přisáti k městské kase a ke kase DP, veškerý majetek.
  Zrušit ROPID a dát jeho vedení a privilegovaným zaměstnancům uhradit škody, které tato organizace způsobila městské hromadné dopravě v Praze. Policie by také měla vyšetřit všechny její podvody s dopravními průzkumy, apod.
  Vrátit jízdní řády MHD před září 2012 kdy došlo k nesmyslným změnám, kvůli kterým ztratila MHD významnou část cestujících.
  Jako satisfakci za současný otřesný stav MHD poskytnout na několik let cestujícím MHD zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).