V Praze se chystá zdražení jízdného o 10 %

Pražský dopravní podnik bude po hlavním městě požadovat zvýšení jízdného přibližně o 10 %. V Otázkách Václava Moravce to prohlásil generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Jaroslav Ďuriš. Konečné rozhodnutí je právě na magistrátu.

Ďuriš argumentuje tím, že se jízdné už řadu let nezvyšovalo. Systém zdražovat řádově ročně o inflaci není technicky řešitelný, čili v určitých časových obdobích, řádově několika let, to potřeba je, řekl Ďuriš.

Lidovci: Zrušení lustrací znamená rozpad vlády Nezaměstnanost výrazně vzrostla        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 2. 2014 10:38 Nový

Zatimco jinde ...

V Riu zvýšili jízdné v MHD, lidé tvrdě protestovali
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/326984-v-riu-zvysili-jizdne-v-mhd-lide-tvrde-protestovali.html
Jednosměrná jízdenka do autobusu MHD tak od dneška stojí 3 realy (25,50 Kč) namísto dosavadních 2,75 realu (23,40 Kč)

Jestli pak se pan Moravec zeptal, kde je ta rozkradena miliarda z projektu OpenCard, jehoz (ne)funkcnost nemohla ve skutecnosti stat vice nez 20 milionu Kc.

petr
petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz
10. 2. 2014 15:11 Nový

odborníci do DP, ostatní VEN!

Především to chce pana Duriše a další, jejichž jedinnou odborností je jejich stranická legitimace, z DP na hodinu vyrazit a dát jim zaplatit ze svého škody (to platí hlavně o předchůdcích pana Duriše). Zabavit všem kádrům ODS a TOP09, kteří byli přisáti k městské kase a ke kase DP, veškerý majetek.
Zrušit ROPID a dát jeho vedení a privilegovaným zaměstnancům uhradit škody, které tato organizace způsobila městské hromadné dopravě v Praze. Policie by také měla vyšetřit všechny její podvody s dopravními průzkumy, apod.
Vrátit jízdní řády MHD před září 2012 kdy došlo k nesmyslným změnám, kvůli kterým ztratila MHD významnou část cestujících.
Jako satisfakci za současný otřesný stav MHD poskytnout na několik let cestujícím MHD zdarma.