Hlavní navigace

V Praze se byty vykrádají šestnáctkrát častěji, než v Pardubickém kraji

Sdílet

Hlavní město patří k nejméně bezpečným adresám v České republice. Jen za rok 2018 evidovala Allianz pojišťovna 340 krádeží v domácnostech v rámci Prahy, což je téměř 1 denně. O polovinu méně krádeží zaznamenala ve středních Čechách.

Počty pojistných událostí z krádeží v roce 2018.
Autor: Allianz pojišťovna

Počty pojistných událostí z krádeží v roce 2018.

Naopak nejbezpečněji je podle statistik v Královéhradeckém kraji, na Vysočině a v Pardubickém kraji. Malý počet pojistných událostí hlásí rovněž Olomoucký a Zlínský kraj.

Naprostou většinu ukradených věcí už bohužel majitelé nikdy neviděli. Pokud i vás potká taková situace, neváhejte a volejte ihned na Policii ČR. Do jejího příchodu s ničím nemanipulujte. Teprve až policisté odejdou, můžete vše vyfotografovat a také začít s úklidem.

Sepište si seznam všech ztracených nebo poškozených věcí, který by měl být stejný jak pro pojišťovnu, tak i pro Policii ČR. Poté škodu oznamte své pojišťovně. Ideálně telefonicky prostřednictvím klientské linky. Operátor se zřejmě bude ptát na jméno, adresu, číslo pojistné smlouvy nebo rodné číslo, a také datum vzniku pojistné události s odhadem přibližné výše škody. Určitě si nezapomeňte vyžádat od policie kopii protokolu, který sepíše o trestním oznámení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).