Hlavní navigace

V pěti krajích cena benzinu pod hranici 25 korun

Sdílet

Jiří Velinský 27. 11. 2008

V Karlovarském, Královéhradeckém, Plzeňském a Jihočeském kraji a v Praze

se nyní tankuje benzin Natural 95 v průměru pod 25 korun za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS.

Pokles cen ropy nezůstal bez odezvy ani na komoditní burze v Rotterdamu a projeví se pozitivně i u našich čerpacích stanic. Mírně negativním faktorem stále zůstává oslabování koruny vůči dolaru, uvedl už v pondělí Petr Čermák, analytik společnosti Colosseum. V průběhu tohoto týdne lze opět očekávat pokles v řádech několika desetihaléřů, přičemž cena benzinu by již brzy mohla zaútočit na hranici 25 korun, předpokládal.

Tyto prognózy se vyplňují beze zbytku. Už během prvních třech dní tohoto týdne klesla cena benzinu u tuzemských čerpacích stanic v průměru o 46 haléřů na 25,16 Kč. V Jihomoravském kraji to bylo nejvíce (o 66 haléřů), naopak nejméně se zlevňovalo na Olomoucku (o 30 haléřů).

Pod hranicí 25 korun se aktuálně nachází pět krajů. Nejlépe je na tom Karlovarsko s průměrnou cenou 24,59 Kč, následují Královéhradecký kraj (24,80 Kč), Plzeňsko (24,83 Kč), Jihočeský kraj (24,86 Kč) a Praha (24,94 Kč). Nejdražší benzin zůstává v Moravskoslezském kraji (25,67 Kč).

Podobné rozestavění sil je také u nafty. Průměrná cena v ČR je aktuálně 27,36 Kč, což znamená pokles o 25 haléřů během posledních třech dní. Nejlevnější je na Karlovarsku, kde dokonce spadla pod hranici 27 korun (26,88 Kč), nejdražší v Moravskoslezském kraji (27,71 Kč). Na rozdíl od benzinu se motoristé dočkali rovnoměrného snižování cen. Největšího na Zlínsku (o 29 haléřů), nejmenšího na Královéhradecku, Pardubicku a v Moravskoslezském kraji (o 21 haléřů).

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).