Hlavní navigace

V online platbách se uživatelé internetu moc nevyznají

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 1. 2011

Které platby přes internet jsou nejbezpečnější nebo nejrychlejší? Většina lidí, kteří na internetu platby provádí o tom nemá zcela jasno. Vyplývá to z průzkumu platební brány PayU.

Podle respondentů je nejbezpečnější platbou na internetu bankovní převod, dále dobírka a pak hotovostní platba při osobním převzetí. Nedůvěru naopak dotázaní neprojevili vůči platbám kartou nebo platebním tlačítkům bank. Paradoxně platby platebními tlačítky patří k nejbezpečnějším způsobům platby, uvedl Vratislav Kříž, produktový specialista přímého bankovnictví z Raiffeisenbank s tím, že platební brána, na kterou se klient dostane pomocí platebního tlačítka, je zabezpečena stejně jako internetové bankovnictví.

Transakce dále probíhají v systému konkrétní banky a obchodníci se o nich dozvědí zpravidla nejrychleji. Podobně bezpečné jsou také platby platebními kartami v případě, že využívají technologii 3D Secure vyvinutou na bázi aplikace kartovou asociací, dodal Kříž.

Stejně zkresleně vnímají respondenti i rychlost plateb. Nejrychlejší je podle nich bankovní převod, který ale může trvat i dva pracovní dny. Platba kartou nebo platebním tlačítkem je přitom převedena okamžitě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).