Hlavní navigace

V oblasti pojistných podvodů opět dominuje povinné ručení. Lidé uměle navyšují nároky za újmu na zdraví

Sdílet

Počet těch, kteří se snaží od pojišťoven získat pojistné plnění neprávem a uchylují se k podvodům, klesá. Oproti roku 2017 zaznamenala UNIQA pojisťovna 60% pokles počtu případů. Naopak ale vzrostl nárůst prokázané hodnoty, a to o 100 %.

Velký podíl případů připadal letos znovu na pojištění osob, zejména na pojištění denních dávek v pracovní neschopnosti. V úrazovém pojištění naopak sporných případů ubylo o 68 %. Bylo to dáno zejména odpadnutím několika skupinových pokusů o podvod, které zahrnovaly desítky různých klientů.

Dominance oboru pojištění osob byla patrná u kriminálních aktivit zákazníků tři roky po sobě 2015–2017, letos prvně celkově poklesla.

Na popularitě ovšem získávají zejména podvody v oblasti povinného ručení. Letos se skupina podvodníků pokusila o podvod ve výši 9,1 milionů korun. Po delší době se tak vrací trend, který byl v minulých letech naopak na ústupu. Děje se tak v souvislosti s častějším uplatňováním uměle navýšených nároků za újmu na zdraví a příslušenství z nehod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).