Spočítejte si...

Zavřít

V Německu se (konečně) rozšiřuje akceptace platebních karet

Do německých obchodů už můžete s českou platební kartou. Většina největších německých obchodních řetězců nově přijímá karty, platit svou kartou můžete třeba v Lidlu nebo Kauflandu. Ještě nedávno přitom velké obchodní řetězce akceptovaly pouze platební karty místního systému „EC“ – Electronic Cash.

V červenci nainstaloval do svých prodejen platební terminály Lidl a podobně se chystá spuštění v obchodech Kaufland, Netto a Aldi.  V současné době tak lze kartou zaplatit ve většině největších maloobchodních řetězců v Německu – patří k nim Lidl, ALDI, REWE, Kaufland, Netto-Marken-Discount, Media Markt, real,– a Saturn, informovala o tom Visa Europe.

Obchody ALDI Nord již nyní využívají technologii bezkontaktního placení. Průběžný rozvoj akceptační sítě pro bezkontaktní placení v budoucnu umožní rozšířit tyto platby i do dalších německých řetězců.

Podle statistik Visa Europe Češi své platební karty nejvíce používají právě v Německu. Ročně v německých obchodech utratí více než 60 milionů eur (přes 1,6 miliardy korun), z tamních bankomatů pak vyberou hotovost za zhruba 30 milionů eur (cca 800 milionů korun). 

mBank nově umí refinancovat více typů úvěrů Moravské naftové doly nabízejí levnější plyn bez nutnosti závazku        
Tomáš Marný aura:10
4. 9. 2015 16:48 Nový

Hm...

Kauflandy v příhraničí (Marienberg, Dresden, Zittau) přijímají karty už dost dlouho. A že je bude přijímat i Kaufland v Hamburku zase až tak moc Čechů nezajímá...

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
4. 9. 2015 18:53 Nový

Re: V Německu se (konečně) rozšiřuje akceptace platebních karet

celé vlákno

Budou akceptovat všechny karty (VISA, Mastercard) nebo jen Maestro ? Co jsem viděl v Německu tak akceptují kromě Girocard jen Maestro (Lidl, Kaufland....).

Tomáš Marný aura:10
4. 9. 2015 20:17 Nový

Re: V Německu se (konečně) rozšiřuje akceptace platebních karet

celé vlákno

Viz můj příspěvek výše - uvedené Kauflandy (a nepochybně i další poblíž hranic) přijímají dobré 3 roky jak Mastercard, tak VISA.

oli
oli (neregistrovaný) ---.cfcz.cz
29. 11. 2016 10:41 Nový

Re: V Německu se (konečně) rozšiřuje akceptace platebních karet

celé vlákno

Melete nesmysly! Např. Kaufland v Anaberku bere pouze Německé karty. Byl jsem tam za debila se dvěma plnýma košma.

franko
franko (neregistrovaný) ---.207.broadband4.iol.cz
5. 9. 2015 11:23 Nový

karty

To je sice hezké, že se v kauflandech apod. dá nebo bude dat platit MC / VISA kartou, ale v menších nebo nepotravinářských krámech (DM, Rossmann, Deichmann, knihkupectví, sporty, hobymarkety, benzínové pumpy ...) si jinou než EC kartou stále ani neškrtnete. Takže buď EC karta nebo hotovost to jistí (příp. přinejhorším bankomat jako nouzovka).

MP
MP (neregistrovaný) 79.110.37.---
20. 9. 2015 18:38 Nový

Potvrzuji

Potvrzuji přijímání karet v Lidlu, Aldi, DM, konkrétně u hranic v Bavorsku, kde to ještě na jaře nešlo.