Hlavní navigace

V létě riziko vloupání roste. Tímto můžete zloděje zmást

Sdílet

Prázdninové období představuje pro zloděje mnohem více šancí, jak se dostat do vašich bytů a domů a odcizit vše, co by pro ně mohlo mít cenu. Často lidé dávají zlodějům, byť nevědomě, signály, že domácnost je prázdná a nikdo mu v případě vykrádání nebude stát v cestě.

Nejčastěji dochází k vloupání v Praze a ve Zlínském kraji. Průměrná škoda se pak pohybuje kolem 55 000 Kč a představuje ukradený majetek, poničená okna, dveře a další překážky, které zloději musejí překonat.

Vaši nepřítomnost si zloději mohou odvodit z několika signálů. Pokud sdílíte fotografie z dovolené na sociální sítě v reálném čase, zlodějovi ihned dojde, že váš dům či byt je nyní prázdný a o případném vloupání se nedozvíte dříve, než po návratu. I plná schránka dopisů naznačuje, že doma nikdo není. Stejným signálem mohou být i zatažené žaluzie, zavřená okna a dlouho prázdné parkovací místo.

Před dovolenou zajistěte nejen vchodové dveře, ale i balkon, okna sklepů, prádelen, garáží a dalších místností, přes které by se zloděj mohl dostat dovnitř. V dohledu nenechávejte předměty či vybavení, které mohou zloděje vlákat do interiéru, jako například šperky, drahá elektronika atd. Obzvláště starší lidé často stale schovávají peníze do hrnečků nebo knížek. To je však velmi rizikové. Cizí osoba může snadno vidět, kam majitel pro peníze jde a tyto informace zneužít. Sdružovat větší hotovost na jednom místě proto nedoporučujeme, upozorňuje Miloslav Kufa ze společnosti Senior Safe.

Máte-li dobré vztahy se sousedy, domluvte se s nimi, aby vám vybírali schránku nebo přeparkovali auto na dvorku či otevírali okna, aby dům působil dojmem, že v něm někdo je.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2017 11:33

    Jerry001 (neregistrovaný) 193.86.30.---

    Me kdyby vykradli tak budou premyslet co by vlastne mohli ukrast a nasrany pudou jinam :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).