Hlavní navigace

V lékárenské síti Dr. Max budou jen poloviční doplatky léků

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 30. 12. 2014

Jen 50% doplatek u léků na předpis bude od 1. ledna 2015 požadovat lékarenská síť Dr. Max. K tomu dni zároveň končí výplata 30korunového bonusu za recept, protože se zároveň přestává vybírat regulační poplatek ve stejné výši. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Podmínky slevy

Snížený 50% doplatek se vztahuje výhradně na léky hrazené z veřejného zdravotního pojištění pro tyto skupiny osob:

  • Na děti do 15 let včetně,
  • seniory od 60 let včetně.

Nárok na slevu může uplatnit kterýkoliv držitel věrnostní karty Dr.Max, ovšem výhradně na recepty, které jsou předepsány výše uvedeným skupinám pacientů. Držitel karty ale věkový limit splňovat nemusí, tj. může jít třeba o kartu vašeho rodinného příslušníka, o níž budete informovat obsluhu (nemusíte ji mít ani fyzicky u sebe).

Pro poskytnutí slevy je rozhodující rok narození pacienta, který je uveden na receptu. Výše slevy bude zobrazena okamžitě na účtence, kde budou všechny související informace uvedeny.

Kdy slevu nedostanete

Jedinou výjimkou, kdy sleva nebude poskytnuta v plné výši, je případ, kdy by se výsledná cena dostala pod nákupní, což zakazuje zákon. V takovém případě dostanete maximální možnou sleva až do výše nákupní ceny.

Sleva se netýká ani z veřejného pojištění nehrazených léků na předpis. Tj. pokud je lék povinně na předpis, ale musíte jej plně hradit, slevu nedostanete.

V případě, že předepsaný lék bude zrovna v akční ceně ve volném prodeji a dojde ke konfliktu mezi akční cenou a padesátiprocentní slevou z doplatku bude vám vždy účtována výhodnější cena.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 12. 2014 16:46

    Kryšpín (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

    Takže s Viagrou mají důchodci Smolíka ;-).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).